| Girly97 a întrebat:

Oare pisicile isi iubesc stapanii daca desi le asigura tot timpul mancare mereu se plimba din casa in casa si mananca orice le dau vecinii si le dau de banuit la cat mananca ca ele nu sunt hranite suficient de stapani?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, in niciun caz cum o fac câinii. Pisicile se atașează de teritoriu nu de oameni.

| Anonimul151 a răspuns (pentru suntserios):

E fals, pisicile chiar se atașează și de oameni și iubesc cu adevărat, exact ca câinii. Eu știu asta, pentru că am o pisica de peste 14 ani, și care întotdeauna m-a iubit extrem de mult. Și toate pisicile pe care le am avut, și le am sunt la fel. Iubesc cu adevărat.

| dullcat a răspuns:

Buna.Pisicile sunt foarte nesatule cand vine vorba de capitolul mancare.Si in cazul meu acestia vorbeau dupa gard ca uite saracul motan cum mananca, probabil nu ii da stapanul de mancare. laughing Asta in conditiile in care primea vreo 3 mese pe zi si gustarele, desi recomandat e doar 2 mese pe zi si el tot hapaia de parca e al nimanui, nemancat de zile intregi.
Dar ei ce faceau? Lasau afara un bol cu mancare, pentru pisicile care sunt in traznit, because why not.Ei aveau oricum o pisica numai in casa, aceea avea mancarea ei. Spre deosebire de respectivii, eu nu am tinut niciodata pisicile in casa cu forta, ci le-am lasat libere sa exploreze zilnic cateva ore. Logic ca se duceau si prin curtile din jur...

Asta e, vecinii vor avea mereu ceva de comentat si nu trebuie sa iti pese.

| sammie a răspuns:

Da, unele sunt profiitoare altele chiar iubesc.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Atăt timp căt sunt hrănite. da, iși iubesc stăpănii

| Anonimul151 a răspuns:

Da, pisicile sunt aproape la fel de iubitoare ca câinii. Unele, își iubesc stăpânul foarte mult.

Câinii, nu pot sări de ex, sau sa se bage pe sub poarta ( dacă stai la casa ), în schimb avantajul la pisici este ca sunt mai mici și pot face asta... Și pe lângă asta, e cam greu sa înveți o pisica sa stea doar în curtea ta... Eu spre exemplu am o pisica de peste 14 ani, când era mai pui mergea și ea, dar după un câine s-a dat după ea. Și de atunci nu a mai ieșit din curte.

Poți sa le hrănești, ele te vor iubi oricum, însă ți am spus. Avantajul lor este ca pot merge "peste tot" si așa mai obțin ceva de mâncare.