| anonim_4396 a întrebat:

Ok, scriu si aici si sper sa vada toti! Laptele nu este bun pentru puii de caine sau pisica. Deoarece este prea gras + provoaca viermisori.
Am observat ca toti nestiutorii adauga raspunsuri la intrebarile de la aceasta categorie, raspunsuri total neadevarate.iar unii cred si fac experimente pe viata animalelor. Stiu ca este un site si probabil o sa primesc raspunsuri gen 'cine vrea sa stie raspunsuri corecte sa mearga la veterinar' este ok, inteleg.Dar nu inteleg de ce raspundeti daca nu stiti..pentru funda sau de ce?
Referitor la hrana, toti recomanda Pedigree (la caini) si Whiskhas (la pisici)..doua tipuri de hrana economica. La fel ca pretul este si calitatea. Eu recomand Royal canin, purina, pro plan eyc..Hrana cel putin premium!
Daca mai aveti alte intrebari ma puteti contacta.

5 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Asta e pentru ora vesela sau ce? Laptele provoaca viermi, de unde ai mai scos-o si pe asta? Cateii au viermi din nastere nu de la lapte.

| anonim_4396 explică (pentru viotedy):

Aici nu este vorba de cateii nou-nascuti, care sug de la mama lor. Este vorba de cateii care sunt deja deparazitati si li se ofera lapte in loc de apa (am intalnit cazuri). Nu vorbesc din basme acum, am experienta si stiu..sunt aproape medic veterinar (fac practica) si nu las raspunsuri doar pentru voturi si funda!

| viotedy a răspuns (pentru anonim_4396):

In primul rand cateii sunt fatati nu nou nascuti. Experienta se vede-pauza, nu mai spune ca esti viitor veterinar ca te faci de ras cu asemenea tampenii.Si tocmai asta reiese din raspunsuri-vrei doar funda.Cateii fac viermi de la lapte...mare tii gradina Doamne.

| DeshiBebe a răspuns:

Insfarsit o fata serioasa!

| M4Tt30 a răspuns:

In mare parte ai dreptate,dar laptele nu e un daunator pentru animale,gandeste-te ca animalele se nasc cu o mama langa ei,care le ofera laptele pe post de hrana, si daca te refereai la laptele de la vaca sau cumparat nu e o problema cu grasimea, cu cat e mai gras cu atat contine mai mult calciu, care e esential pentru micile necuvantatoare, dar si grasimea in exces strica