| Lehaci_Andrei_2000 a întrebat:

Pâna la câți ani poate sa nască o femela cane corso?

2 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Dar de ce intrebi? Devine riscant sa tii catele ca fabrici de pui pentru vanzare. In sfarsit, devine riscant si la noi in tara; riscant, din mai multe puncte de vedere.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Femelele pot să rămână însărcinate o dată la opt luni. Această perioadă fertilă este cunoscută și sub numele de "călduri" și durează până la trei săptămâni. În afară de a rămâne însărcinată în această perioadă, femela poate intra în altercații cu masculii dacă nu este pregătită să se împerecheze.