| anonim_4396 a întrebat:

Papagalita mea e sperioasa tare cum sa fac sa nu se mai sperie de mine? bag mana in cusca se zbate princ cusca tare si se bate cu baiatu numa sa nu fie si asta baiat...id pustiul_red

Răspuns Câştigător
| yomya a răspuns:

Aceasi problema o am si eu cu papagalul meu pentru ca este foarte sperios cred ca o sa moara de inimalaughing daca il cumperi de pui nu se mai sperie...inaintea acestui papagal am avut altul dar l-am luat de pui si s-a inv cu noi in casa ca venea si manca din sendvisurile noastree sau nbe lua banii dupa masa... dar cand i-am luat papagalita s-a schimbat si a devenit sperios.nu ai ce sa ii faci numai daca iti iei altul de mititel. sper ca am fost de folos pup

2 răspunsuri:
| raluky4 a răspuns:

Iti recomand sa vizitezi un site specializat, care are si forum. Nu stiu daca am voie sa spun cum se cheama site-ul!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si papagalul meu era sperios dar bagam mereu mana in colivie asfel incat sa se urce pe mana mea.Ai putea sa iei putin mei pe palma, sa bagi mana in colivie si poate ca va veni sa manance din mana.>:d