| ♣ Ma®®yE [;x] a întrebat:

Pe ce mana obisnuiti sa purtati ceasul? stanga sau dreapta? obishnutzi sal tineti intors?

Răspuns Câştigător
cristian
| cristian a răspuns:

Daca esti dreptaci si folosesti mai mult mana dreapta vei purta ceasul pe mana stanga ca sa-l protejezi la lovituri, socuri.

20 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Pe stanga il port.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Pe mana stanga si nu intors.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pe stanga si pe fata palmara a incheieturii. Din pacate meseria nu prea ma lasa sa port ceas (ar trebui sa-l scot de mai multe ori pe zi), dar mi-ar placea sa-l port mai des.

mira
| mira a răspuns:

Ca majoritatea.Pe mana stanga. Mira

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Foarte rar port ceas!
Mai mult ca si bijuterie.
Pe mana stanga!

| ♣ Ma®®yE [;x] explică:

Eu il port mereu pe mana stanga.intors adica sa se vada cureaua? nu prea happy

| Selena a răspuns:

Stanga, nu intors.

| cotzobel a răspuns:

Am purtat ceas cand eram mai tanarahee heetongue, pe mana stanga...acum nu mai port.am ora pe mobilwinking

| pisika a răspuns:

Eu m-am obisnuit sa port ceasul pe dreapta, deoarece la exame, cand era nevoie sa stiu ora, nu schimbam mana sa verific, ci il aveam pe mana cu care scriam, si era si mai usor pentru mine.
hmm.cum adica.intors? happy

| Daniel TM a răspuns:

Pe mana stanga totdeauna si nu intors.

| Mariana_8059 a răspuns:

Nu sunt stangaci, il port pe dreapta si il mai tin si intors. pe langa asta, bateria nu imi mai merge de vreo jum de an dar eu tot il tin pe manalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dreapta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dreapta, neintors si multi ma intreba de ce nu sunt clasica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe stanga big grin he he chiar de sunt stangaci nu tin cont, ca tot il sparg pana la urma laughing)...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceasul se poarta pe mana stanga si nu intors

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ca pe mana stanga se poarta ceasul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei pe mina stinga, iti recomand. BAFTA.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dreapta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe stanga e cel mai normal

| macarale a răspuns:

Stanga+intors... spune asta ceva despre mine si eu nu stiam? confused

pentru cristian: cunosc dreptaci care poarta ceasul pe mana dreapta, pentru ca le vine mai usor sa ridice mana si sa se uite la ceas happy