| cretzufinish a întrebat:

La o costumatie eleganta am o bratara de argint groasa si un ceas mare laughing Ce fac le las pe amandoua? Nu par prea incarcata? Si inca ceva ceasul, de obicei, il purtati la dreapta sau la stanga si de ce?

8 răspunsuri:
| Crs a răspuns:

Eu iti sugerez sa lasi doar ceasul. Eu il port la stanga. Daca esti dreptaci, vei folosi mai mult mana dreapta si daca porti ceasul la mana stanga il vei proteja cat de cat de eventualele lovituri, vei putea scrie mai bine.

| cretzufinish explică:

@costymaximus nu ma laudam daca asta ti-am lasat impresia vroiam sa stiu si eu sigur niste "chestii" esentiale
@lora vb in general...ms de sfaturi :*

auran
| auran a răspuns:

Depinde de gusturi, unii se "incarca, poate ca sa nu-i zboare vantul", iar altii se adapteaza, purtand ceva finut... de regula nu se pun prea multe bijuterii - decat daca doresti sa atragi atentia (nu neaparat in sens pozitiv)... Ceasul, de obicei se poarta la mana stanga - eu il port si la dreapta daca nu este auriu ca si verigheta. Succes

| →βσσblėėŝ←׃╳ a răspuns:

Alege intre cele doua. Si daca pui ceasul pune-l pe dreapta happy

| MikyMi a răspuns:

Cred ca e mai bine sa alegi intre ceas si bratara sau sa-ti pui ceva mai finut la costumatia eleganta. ceasul pe mana dreapta.imi e mai simplu asa.

| costymaximus a răspuns:

Si ghiuluri ceva, nimic? De aur, platina? Eu de cite accesorii am pe amindoua mainile port ceasul de aur Rolex la piciorul drept!

| Clauditza a răspuns:

Asi renunta la ceas

| Ploaia a răspuns:

Daca ceasul merge, pune-l la mana dreapta si cam atat. Nu ai nevoie de bratara groasa de argint.