| Alexcosmin12345 a întrebat:

Pentru a deveni IT-st iti trebuie engleza la perfectie sau cateva notiuni sa stii?
Respect pentru cine ma ajuta.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu e critic in a ști engleză. E clar utilă și sigur o "rupi" cumva. Asta nu te impiedică să ajungi un excelent " IT-st"

| Zuzu1991 a răspuns:

Trebuie sa te descurci, altfel ai doua probleme majore:
2. nu te poti angaja pe post de IT intr-o firma care nu e numai locala, poate asta nu te sperie, dar
1. marea majoritate zdrobitoare a documentatiilor sunt in engleza, foarte slaba miscarea in orice alta limba
din cauza calculatoarelor si a internetului engleza a devenit limba vorbita international si ca sa iti dau exemplu, frantuzii in minunata lor incapatanare nationalista si "patriotism" au spus ca ei nu vor sa spuna computer, ci "ordinateur" si din cauza asta au ramas in urma la un moment dat

| Alexcosmin12345 explică (pentru Zuzu1991):

Multumescc frumoss?

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Alexcosmin12345):

Cu placere