| sonyya a întrebat:

Pentru cele mai bune ideei fundita! Am un acvariu cu 2 carasii si doresc zilele astea sa-mi cumpar guppy. Ce decoratiuni as putea sa-mi confectionez pentru ei? ideei? Acestia sunt niste pesti carora le place mult sa se ascunda.Ms >anticipatbig grin:

Răspuns Câştigător
| sonya a răspuns:

Buna. Pai poti cumpara niste plante, sa pui pietre, insa acestea sa fie de rau. Pietrele le poti lipi astfel incat sa poti face ca un fel de pod. De asemenea mai poti cumpara accesorii din pet shop. Poti pune scoici si mari si mici, in alea mari sa se poata ascunde. Succes!

4 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Iti trebuie ceva plante pentru ca gupii se inmultesc mai rau ca iepurii si carasii sunt ca porcii, manca tot ce le trece prin fata botuluirolling on the floor

| cățelușa56 a răspuns:

S-a nu iti faci griji pentru ca am avut si eu carasi si gupy.Guppy vor fi mai speriosi dar nu se vor bate cu carasii.Cat despre decoratiuni,sunt bune niste plante maricele, si un castel cu multe intrari, sper ca te-am ajutat!

| Hirako a răspuns:

Vai sa nu cumva sa-i dai pestelui mobila care nu e pe gustul lui.Da-le de mancare si vor fi bine...

| TedZzDelete a răspuns:

Pai ai putea sa iei niste pietre pe care sa le pui una peste alta sau una langa astla astfelas creezi ca o "casuta" unde pestii guppy sa se ascunda...