| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Imi puteti da niste exemple cum as putea sa imi confectionez o maternitate pentru pesti vivipari din acvariu?

1 răspuns:
| Icpet a răspuns:

Un acvariu mai mic sau un bol in care pui nite plante pentru a se ascunde puii, fiindca mama ii va manca. Cand femela o vezi ca e gestanta o pui acolo si ai grija de ea pana se nasc puii. Imediat de s-au nascut puii, iei femela si o pui inapoi in acvariul comun. Daca a nascut fara sa o vezi, puii se vor ascunde instinctiv printre plante. Ai apoi grija de pui pana cresc destul de mari sa ii pui in acvariul mare sau sa ii vinzi