| Bold_Liviu_1988 a întrebat:

Pentru Ciobanesc German Alsacian imi poate da cineva un link de unde imi pot cumpara un pui?

Răspuns Câştigător
| Rocsid a răspuns:

Iti recomand sa intri pe grupuri pe Facebook si sa ceri acolo parerea.Acolo sunt o gramada de iubitori si crescatori cu experienta care vand pui fara displazie coxo-femurala sau alte bolii genetice grave.Nu iti recomand petshop-uri pentru ca vad doar catei plini de boli si o sa fie horror sa cresti asa ceva.
pe olx nu recomand din nou pentru ca am intalnit cazuri care au promis ciobanesc german si au primit ceva metis...
Ideal al fi sa poti merge sa vezi catelusii si sa il alegi pe cel mai vioi si obraznic...Un catel energic il poti tempera dar unul mai bleg nu prea. oricum o sa vezi ca o sa stii exact care e al tau!
sa te bucuri de blanos!

1 răspuns: