| qweasdzxc a întrebat:

Pentru detinatorii de cateibig grin: ce program aveti in privinta iesirii la plimbare cu cainele vostru? De cate ori pe zi iesiti cu el afara?

5 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

@BRO, al tau e adult cu siguranta happy

Eu ies cu el de multe ori afara. Aproape de cate ori ies eu cu ceva treaba si nu implica oras, masini, aglomeratie, il iau cu mine.
Daca ma duc pana in colt sa iau paine il iau, daca ies sa platesc factura la telefon peste drum. Chestii marunte.
Dimineata si seara cu siguranta.
Si mici iesire in timpul zilei.
Cum al meu are doar 2 luni jumate, se mai scapa cu pipi in casa.
Cumpara-i o paturica din aceea ca un pampers ( se gaseste la petshop) si va face pipi pe ea.
Nuºl poti scoate de cate ori bea apa. Pt ca, al meu cel putin, bea si prosteste. laughing
Isi baga botu in vas si pe urma umple tot de apa prin casa. Nu neaparat de sete...asa aiurea bea.
Dar de 4-5 ori trebuie saºl scoti musai cand e mic.
Al meu nu a facut caca in casa.
A facut la iesirea de dimineata si la cea de seara.
Noapte nu se trezeste. happy Doarme dus, cu sforait laughing
Dimineata eu ii dau trezirea si atunci cu greu se urneste laughing

| Larette a răspuns:

Pai daca e un pui,(Ceea ce cred ca este al tau), trebuie sa il duci afara dupa ce bea sau mananca, deoarece atunci isi fac puii nevoile.
Succes.

| pitikaaaa a răspuns:

Pai eu ies de 3 ori si daca e il mai scot cand ies cu prieteniiwinking
oricum in pricipal ar trebui macar de 2 ori pe zi Dimineata si seara

| Gentiana a răspuns:

Pai, de obicei cu cainele se iese de vreo 3-4 ori pe zi(poti sa il mai scoti si suplimentar daca vrei sau ai timp).
Eu il scot de 4 ori...de 3 ori isi face nevoile, se mai plimba iar inca o data pentru putin timp in aer liber.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dimineata la 6 inainte de plecarea la serviciu. La 6 seara dupa ce ajung inapoi acasa si seara la 10 inainte de culcarica... culcarica animalutului pentru ca eu ma bag in pat dupa 2-3 noapteahee hee