| LoOvE a întrebat:

Pentru intrebari care ma pot ajuta dau FUNDA! De ce nu mi imblanzeste papagalul? Este un perus mascul pe care il am din decembrie.2009.Problema este ca e un salbatic.Cand era frig afara ii dadaeam drumul prin casa iar acum cand e cald il tin numai afara, cu exceptia cand ii fac curat si canta intruna "afara". Mai am o prietena care are un perus femela si care in a 3 luna dupa ce a luat-o s-a imblanzit imediat si face orice vrea.Nu i-a facut absolut nimic doar ea a venit la prietena mea si a inceput sa se joake cu ea.Al meu e prost frate, nu stiu ce are.Cand ii dau drumul prin casa am obs. ca-l pot atinge pe burtica dar nu mereu.Cum sa-l domesticesc pentru ca nu am pretenita ca unii sa-l fac sa vb doar sa se imblanzeasca.Help me!

1 răspuns:
| imortal a răspuns:

Asa suntem noi masculii mai salbatici laughing nu-i prost ci poate e si el in calduri. sora mea are un perus de 2 luni si ink nu s-a imblanzit adica nu te lasa sa pui mana pe ea, te ciupeste tot timpul si sta lipita de oglinda ei.