| soraluisatan a întrebat:

Pentru iubitorii de tenis: cate puncte a castigat nadal, federer si djokovic la roland garros? nu inteleg de ce e asa mica diferenta de puncte dintre nadal si djokovic daca nadal a castigat roland garros!

Răspuns Câştigător
| gabi45 a răspuns:

Pai roland garros este un singur turneu. punctele se acumuleaza dupa mai multe turnee.acestea se acumuleaza dupa performanta de anul trecut.adica daca aul trecut ai castigat turneul iar acum nu ai castigat punctele vor scade cu cat performanta a fost mai joasa.

1 răspuns:
| justme91 a răspuns:

Sa stii ca sunt si alte turnee in afara de roland garros. e posibil ca nadal sa fi participat la mai putine sau sa fi castigat mai putine in comparatie cu federer sau djokovic si invers.