| Niculaes_Adrian_1952 a întrebat:

Pentru un baiat de 13 ani este potrivit sa aiba un ciobanesc german? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Akyta a răspuns:

Da, ciobanescul german este o rasa foarte loiala isi apara familia cu propia viata si se ataseaza in primul rand de copiii. Deci iti poti lua unul fara nici o problema, iti garantez ca va fi foarte loial si usor de dresat, spun asta din propia experienta

1 răspuns:
| NoFeelings a răspuns:

Potrivit in c fel?
Adică dacă da bine?
Da, dă. Și e un câine extrem de potrivit pentru adolescenți și tineri, deoarece învață foarte repede. Dar are nevoie de un dresaj de baza, și de ce nu și ceva trucuri.