| Anonim6666644 a întrebat:

Pentru un stapan fara experienta ce rasa de caine este potrivita? am vrut sa imi iau rottweiler sau doberman dar cineva mi-a spus ca daca nu sunt dresati cum trebuie pot ataca stapanul.

4 răspunsuri:
| Simon_Darius_1999 a răspuns:

Depinde,nu esti obligat sa il dresezi tu, dar daca vrei sa il dresezi poti opta pentru un ciobanesc german, golden retriewer, labrador retriever, husky(un pic mai greu de dresat)akita inu... sti tu rase mai cuminti
ATENTIE daca vrei sa il duci la dresaj, poti sa ai aproape orice caine vrei dar o sa ai nevoie de bani

| alice31 a răspuns:

Ia-ti un caine mai,, calm,, pentru prima data... daca vrei unul mai fioros incerca cu ciobanescul german!

| MicutttaDeTot a răspuns:

Poti sa iti iei un Yorkshire Terrier, e un catelus super bland si usor de dresatwinking

| YukineChan a răspuns:

Da,este adevarat, un rottweiler isi poate ataca stapanul.
Daca sunteti la inceput cu, cainii, va recomand caini mai linistiti.
Sper ca v-am ajutat big grin