| MâţaD a întrebat:

As dori si eu opinii despre rasa rottweiler.Eu am in caine rottweiler si mi s-a spus ca va deveni foarte agresiv, chiar si cu stapanul.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna deea... avand in vedere rasa rottweiler,intr-adevar va deveni agresiv,asa sunt ei,dar cu stapanul nu,se va obisnui in timp si nu va deveni agresiv/a cu tine, ba de fapt te va iubi, dar pe cei nedoriti in curte mai putin.in schimb sa ai mare grija de el pentru ca rottweilerii au nevoie de o igiena usor stricta,sa nu ii dai mancare decat de calitate buna,si mare atentie la pedigre, nu ii da! iar in privinta mancarii si apei, apa sa i-o schimbi de vreo 3-4 ori pe zi,fiindca e foarte cald si la mancare, da-i granule(de preferat cu legume si carne de pui, si uneori si de porc) bye!