| Mady2696 a întrebat:

Perusii mei fac oua daca sunt frati?

Răspuns Câştigător
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Studiez medicina veterinara:
Da pot face, dar trebuie sa ii cumperi femelei de la pet-shop o casuta ( am uitat cum ii spune) in care se baga femela si va sta acolo un anumit timp de zile pana face toate ouale.
Daca le explici la cei de la pet shop isi vor da ei seama.

Succes si O seara placuta! happy

14 răspunsuri:
| Anda1197 a răspuns:

Cand o sa vina periaoada de imperechere, si o sa simta nevoia, daca sunt fata si baiat, o sa faca ouawinking

| Ioanadulcik a răspuns:

Da pot face oua cand o sa vina perioada de imperechere dar daca sunt frate si sora femela nu o sa aiba grija de oua si o sa lase pui sa moara

| Mady2696 explică:

Ii tin de foarte mult timp in aceeasi colivie, dar nu s-a intamplat nimic pana acum.Le-am luat si cuib crezand ca o sa faca oua, dar nu au facut niciunul pana acum.Sunt foarte suparatacrying

| StonemAlly a răspuns (pentru Mady2696):

Poate sunt baieti aman2tongue
Eu am avut un canar vreo 2 ani si am crezut ca e un EL si intr-o zi m-am trezit cu oualaughing ceea ce e suspect pentru ca statea singur in colivie

| StonemAlly a răspuns (pentru Mady2696):

Singura*

| Mady2696 explică (pentru StonemAlly):

Daca nu eram sigura ca sunt pereche(fata si baiat) nu mai intrebamwinking

| StonemAlly a răspuns (pentru Mady2696):

Si eu eram sigura ca e baiat. dar nu eralaughing just sayin'. Poate inca n-au ajuns la varsta la care sa faca... lucruri murdarelaughing

| NikDeea a răspuns:

Daca sunt baiat si fata S-ar putea... Fundita?

| NikDeea a răspuns:

Pentru ca la animale nu conteaza asta. Am intrebat si parintii mei daca nu ma crezi. Cauta pe internet

| Catalin2002543 a răspuns:

Normal ca pot face uitate si pe net daca nu ma crezi

| KittyKinz a răspuns:

Nu pot sa faca pui daca sunt frati.

| anaiddoll a răspuns:

Da verisoara mea a avut frati si au facut