| Sabby10 a întrebat:

Perusitei mele in varsta de aproximativ 3-6 luni ai cad multe pene,mari si mici. Oare asa se intampla de obicei,i se schimba penele, sau e normal.Pai baiatului nu ai cad deloc,de cand l-am luat, abia daca i-au cazut lui 3 pene.

2 răspunsuri:
| σκμ a răspuns:

Stai calmă! Asta e perioada de năpârlire ca să zic așa, eu am rămas o dată cu toată coada în mânălaughingTrebuie să te îngrijorezi atunci cănd îi cade tot și nu mai rămâne cu niciun fulg.Numai bine!

| S1 a răspuns:

Salut! E ceva normal si la mine tot asa s-a intamplat doar femelei i-a cazut dar masculului peste o luna ia cazut.Stai liniistita si ai graja de ei. big grin :X