| dberdila a întrebat:

Perusul meu nu mai inchide ciocul normal- il inchide dar e stramb
Din ce cauza?

4 răspunsuri:
| がさいゆの a răspuns:

Poate este din cauza ca a mancat ceva prea tare si asta ia cauzat strambarea ciocului.Trebuie sa il duci la veterinar urgent si sa incerci sa nu ii mai dai chestii tari de rontait

| Avatar001 a răspuns:

Ca Perus? sau eu nu am inteles normal.

| dberdila explică (pentru Avatar001):

Da. perus, partea de jos a ciocului este mancata un pic si ciocul lui nu mai sta inchis normal, cand e inchis partea de sus nu mai calca perfect peste partea de joc ci intr-o parte

| dberdila explică:

Are os de sepie, dar ciocul nu s emai inchide normal, am incercat sa-i tai un pic partea de jos, care nu este simetrica, dar nu prea pot