| Andreeeaaashshhwhwhwhq a întrebat:

Pisica mea a cazut de la balcon.Are sub un an. Nu e la veterinar deschis si nu stiu ce sa fac. A iesit din culcus si nu si poate misca picioarele din spate! VA ROG SPUNETI-MI CE SA FAC!

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Acum că e dimineața deja, fuga la veterinar!

| Violleta2022 a răspuns:

Uff, cel mai probabil are fractura de coloana! Du-o urgent la veterinar, ca-i in dureri mari!

| JackR a răspuns:

Depinde cum si pe ce a cazut. Pot exista mai multe variante:
- fractura de bazin (se rezolva chirurgical si o sa ai o pisica "Robocop", pentru ca bazinul se fixeaza cu suruburi metalice)
- deplasare de vertebre (se vindeca de la sine, in timp)
- fractura de coloana vertebrala (din nefericire, s-ar putea ca pisica sa nu-si mai miste niciodata picioarele din spate)

In orice situatie, incearca sa o misti cat mai putin (n-o lua in brate) si du-te la un cabinet veterinar care face si chirurgie. Cat mai repede!

| Shimozukushiki a răspuns:

Dacă e proastăă (d-aia nu-mi plac mie pisicile)

| Andreeeaaashshhwhwhwhq explică:

Am fost cu ea la vet, este bine. Numai ca mai trebuie sa ma duc cu ea probabil pentru ecografie sau radiografie. Doctorul a controlat-o si a zis ca nu se simte nimic rupt. I-a facut 3 vaccinuri si urmeaza sa ma mai duc maine cu ea. Va multumesc frumos.
P.S nu stiu de ce nu mergea aseara pe picioarele din spate, azi a si alergat un pic, a si mancat si baut apa, plus ca a avut chef de mangaiat si tors, sper sa se refaca.

| NOname a răspuns (pentru Andreeeaaashshhwhwhwhq):

E bine atunci, mă bucur pentru voi. happy