| Fenna a întrebat:

Pisica mea a fatat la inceputul lui aprilie 3 pisoi doar dar 2 s-au nascut morti deoarece s-a chinuit mult.Nu stiu de ce dupa ce a umblat iar cu motani tot nu a ramas gestanta.De ce nu mai fata?

3 răspunsuri:
| LifeIsBeautiful12 a răspuns:

Pisicile fac pui doar in perioada de imperechiere..Si abia a fatat pui acum 3 luni, nu va mai ramane gravida prea curand pentru ca trebuie sa aiba grija de puii care i-a fatat pana vor deveni independenti, pe picioarele lor, asta e rolol de mama. Daca sta pe langa motani nu inseamna ca va mai ramane gravida pentru ca trebuie sa treaca ceva timp.

| Fenna explică (pentru LifeIsBeautiful12):

Au murit pui ei

| LifeIsBeautiful12 a răspuns (pentru Fenna):

Nu conteaza..tot va mai dura o perioada pana va face alti pui.