Întrebare recomandată | ofataoarecare120 a întrebat:

Pisica mea a înghițit un elastic de par și nu știu ce sa fac. Nu-i niciun cabinet veterinar deschis acum. Un sfat?

8 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Il scoate ea pe una din părțihee hee

| Julia1188 a răspuns:

Daca nu poti da un raspuns care sa ajute, abtine-te.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are reacții adverse? Dacă nu, se descurcă ea.

| Sophieka a răspuns:

Ce fel de elastic era? Daca nu se simte rau, cred ca va fi bine cel putin pana maine. Nu stiu de unde esti, dar in multe orase, exista posibilitatea de a contacta in urgenta un veterinar, dar costa aproximativ 150 lei doar faptul ca se deplaseaza in afara programului la cabinet, apoi vin taxele pentru consultatie si ce proceduri mai urmeaza.

| blairelovesmusic a răspuns:

Cât de mare este acel elastic? Dacă e mare se va îneca cu el şi va muri.

| Invictusman a răspuns:

Nu o sa moara pana mâine, o duci mâine la veterinar.
Pana atunci vezi din când în când cum se simte.

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Nu-ți face griji. Elasticul va fi eliminat foarte ușor la litieră.

| Freya1 a răspuns:

Asteapta sa vezi cum se manifesta, Dacă nu are nimic inseamna ca il va elimina.Dar probabil e mic daca a putut să îl înghită fara sa i se para ca nu e ok si atunci cand isi va face nevoile il va scoate.
Dacă nu încearcă maine la veterinar.