| Hynde a întrebat:

Am o intrebare, pisica mea a inghitit un elastic de par dar la veterinar zice ca nu-i pot face nimic. Sa imi fac griji? Poate sa imi moara pisica?
Scuze daca categoria e gresita imi fac griji mari

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cred ca-l va elimina singura! Daca medicul nu s-a impacientat inseamna ca nu-i problema. Numai la noi sunt cabinete medicale nepregatite pentru orice. Si cele pentru oameni nu fac nimic pentru dotari noi. La mine in afara ca si-a luat un pulsoximetru, nimic! Vai si amar de ea tara de puturosi si zgarciti! In strainatate (vad pe TV) au cabinet dotat si fac operatii pe animale ca pe oameni.

Răspuns Apreciat de Editori
| Katoky a răspuns:

Hello!
Am avut aceeași problemă cu pisica mea, dar la eliminat singură. Cel mai bine e să urmărești simptomele pe care le are pisica ta și în cazul în care sesizezi neregului (vomă, schimbări de comportament, sensibilitate când o atingi în jurul abdomenului, etc) te duci la veterinar de urgență. Încearcă să acorzi o atenție mai mare pisicii zilele acestea să vezi cum se manifestă.

3 răspunsuri:
| Fashionista10 a răspuns:

Dacă a rămas blocat langa plămânii pisicii e grav, dacă e în stomac il va elimina prin scaun.
Fundă te Rog!

| denisa1408 a răspuns:

Eu as zice sa verifici și cu un alt veterinar.