| alexeialexe01 a întrebat:

Pisica mea a nascut acum 8 saptamani, mi se pare ca acum i s-a umflat putin burta, e posibil sa fie iar insarcinata? Voiam saptamana asta sa o duc sa o sterilizez. Doctorii verifica daca e gravida inainte sa o sterilizeze? Oricum voi intreba, dar in cazul in care verifica, sunt costuri suplimentare pentru asta?

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Mergi la medicul veterinar sa vada despre ce e vorba.Nu, nu exista cost suplimentar pentru asta.Am sterilizat si eu destule pisici, asa e cel mai bine atat pentru ele cat si pentru noi.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Este bine să duci pisica la un consult atunci când ești îngrijorată de sănătatea acesteia.
Logic că doctorii verifica înainte să sterilizeze, procesul nu are cum sa aibă loc, dacă pisica este gravida.( pentru ca pisica poate sa fie cea mai afectata, sa pățească altele)
Sfat: te poți duce la un control, poți cere sfaturile medicului veterinar, iar după ce termina cu perioada de naștere a puilor, o poți steriliza.