| Annastasia2004 a întrebat:

Bună seara, aș dori sa ma ajute și pe mine cineva cu acest vis care ma cam speriat, eu am un bebe de 10 luni deja este primul copil dar nu mai vreau copii,nu sunt însărcinată dar am visat ca nu aveam burta și doctorii trăgeau de mine să-mi facă cezariana,iar eu nu doream pentru ca le ziceam ca nu sunt gravida ca nu am burta, plângeam mult în vis, dar doctorii ziceau ca moare copilul dacă nu fac cezariana,(rectific am născut prin cezariana și a fost o recuperare cât de cât ok), am nevoie de un răspuns.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Visele sunt doar VISE de noapte, nimic sa te sperie, nimic real.

Daca in realitate nu mai vrei copii deloc, ai doar 2 optiuni:
- nu mai faci sex deloc si atunci 100% nu mai ai cum ramane insarcinata
- sau faci INTOTDEAUNA sex protejat

| StoicAnalysis a răspuns:

E doar subconstientul tau care a fost mereu bombardat cu decizia ta de a nu mai avea copii + alte elemente legate de nastere ( operatia, doctorii, cezariana, etc. ) Poti interpreta visul ca pe un avertisment pentru tine, sa nu mai fi stresata in legatura cu asta. Daca chiar nu mai vrei copii, fa sex protejat si gata. Nu e ceva pe care sa te stresezi prea mult.