| rWamo a întrebat:

Pisica mea face niste sunete ciudate. Parca tuseste sau incearca sa vomite ceva. Se intampla de 3-4 zile. Ma gandeam ca poate i-a ramas ceva in gat... Voi ce credeți? Ar trebui sa o duc la veterinar?

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să o duci la veterinar pentru a ști ce are.
O pisică de-a mea a început într-o seară să vomite, avea viermi intestinali. M-am dus la veterinar și mi-a dat pastile pentru ea.

6 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Cred ca scoate parul pe care l-a inghitit.

| lorena66 a răspuns:

Probabil sa aiba viermi.
Daca tuseste pur si simplu, dar fara sa vomite e posibil.
Dar te poti asigura si verificand cat de umflata este burta ei. O poti duce la veterinar, daca mai continua sa tuseasca
Toate cele bune!

| katy a răspuns:

E racita sau a inghitit par. vorbeste cu medicul veterinar sa iti dea ceva pentru ea.nu o lasa asa, sa se chinuie

| Vikaa a răspuns:

Du-te urgent la veterinar, ori a mancat otrava ori are inceput de panleucopanie felina, daca vomita galben si spumos e panleucopanie, daca doar da sa vomite si se simte ametita si e foarte molesita e otravita, sau poate i-ai dat ceva sa manance interzis pentru ele.

| alina2k18 a răspuns:

Du-o la veterinar ca sa ii dea un tratament, probabil are o infectie respiratorie.

| Eireann a răspuns:

E posibil sa fie doar in ghemotoc de par dar exista cazuri in care e ceva mai grav. Eu zic sa o duci pentru linistea ta.