| TurcoaicaTa a întrebat:

Hei TPU catelul meu de o luna jumate are diaree
e cam grasut si acum cateva zile a vomitat uneori burtica lui scoate niste sunete ciudate, abia in aprilie il duc la veterinar... poate avea viermisori"?|

2 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Da, ar putea fi o cauza. O alta cauza mai grava, pe care nu ti-o doresc si prin care am trecut, este posibilitatea sa aiba ocluzie intestinala adica i s-au incurcat matele. la mine s-a rezolvat cu operatie, e f neplacut si e ceva destul de urgent asa ca du-te cat mai repede la o ecografie. Simptomele sunt la fel, voma si zgomote in burtica si diaree, adica nu poate tine nimic in burtica de mancare.

| petre059 a răspuns:

Depinde ce ii dai de mancare, da-i niste orez fiert, fara carne si in loc de apa incearca si dai ceai de menta, daca nu ii trece urgent la doctor