| madalina0330 a întrebat:

Am si eu nevoie de un sfat, va rog. Motanul meu nu se simte bine de vreo 3 zile si nu stiu ce sa ii fac. Tuseste/ incearca sa vomite aproape tot timpul, mai ales dupa ce mananca. Azi am descoperit ca si-a pierdut si vocea. Are pofta de mancare si de miscare, dar il incomodeaza acea senzatie de voma ( cred eu) pe care o are in permanenta. Poate sa ma ajute si pe mine cineva, de preferat o persoana de specialitat, cu cateva sfaturi? big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| karsivan a răspuns:

Motanul tau este racit cum s-ar spune ideal este sa mergi la vet. cu el, este inflamat in gat si de acolo senzatia de voma, tratat cu antibiotice si ceva antiinflamatorii se va vindeca, ideal ar fi sa faca injectii vreo 2-3 zile apoi sa ia pastile daca ii poti da.

| madalina0330 explică (pentru karsivan):

Multumesc frumos! Imi era frica doar sa nu fie ceva mai grav. O sa tin cont de ce ai zis big grin

1 răspuns: