| BuBuLiNa_1408 a întrebat:

scuzati categoria! Am un canishe toy de 3 luni, si ieri cred ca a inghitit ceva, ce i-a ramas blocat in gat. De atunci tuseste, iar la inceput incerca sa vomite, iar tot timpul incearca sa inghita! Ce sa. i fac? Ajutati-ma va rog!

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @BuBuLiNa! Urgent la medicul veterinar! Cățelul meu a înghițit un lănțișor... pe care din fericire l-a eliminat. Pisoiul a înghițit un șiret mai lung decât el l-a eliminat, dar se putea sfârși tragic. Întro astfel de situație urmărește toate scaunele cățelului și ai grijă pe viitor să nu-i lași la îndemână nici un obiect mărunt.
Însănătoșire grabnică și să ne ții la curent cu starea cățelului.

2 răspunsuri:
| DjSannan a răspuns:

In cazul in care sau cainele tau inghitit un medicament periculos, fa-l sa vomite imediat sau cheama medicul veterinar. Daca a inghitit o piatra sau un os mai mare, e bine sa il supraveghezi cateva zile ca sa vezi daca le-a eliminat.Totusi sfatul meu e sa te duci de urgenta la veterinar sau clinica de animale

| andr33Andr3 a răspuns:

Du-l la doctor urgent!