| Dyka a întrebat:

Pisica mea nu mai este activa!(si era in orice minut al zilei asa) nu mai vrea sa se miste. doarme si doarme. E fierbinte, nu prea are pofta de mancare... cred ca e racita. ce sa-i dau sa-i treaca? dau fund.la cei care imi spun ceva in afara de "du-o la veterinar"

Răspuns Câştigător
| Cora22 a răspuns:

Ines,

Nu poti trata pisica dupa ureche, cu antibiotice de uz uman. Risti sa ii faci mai mult rau decat bine. Simptomele prezentate de tine sunt incomplete, febra si letargia pot apare in foarte multe boli. Nimeni nu ii poate pune un diagnostic numai pe baza informatiilor prezentate de tine. Pisica trebuie vazuta de un medic neaparat (vezi? nu am folosit cuvintele "du-o la veterinar", insa mesajul e acelasi). E singurul sfat responsabil pe care il poti primi. Cred ca e mai importanta viata pisicutei, decat funda. Sau nu?

1 răspuns:
| DeathTheKid a răspuns:

Du-te cu ea la veterinar ca nu cumva sa fie ceva mai grav, oricum un control nu e scump 20-30 de lei