| JustaLittle a întrebat:

Pisica mea de 7 ani pare ca nu se simte bine...Blana nu ii mai straluceste, nu mai mananca cu pofta (asta poate din cauza ca o dor dintii), doarme 80% din timp, toarce putin.Din ce cauza? Uneori mai incearca sa toarca dar nu reuseste..sau tuseste...
Mentionez ca a "adoptat" recent 4 pui de pisica intarcati dar ei tot mai vor sa suga de la ea,si ea ii lasa. Pisica aceasta nu a avut niciodata pui,nu stiu de ce,dar nu e sterilizata si nu i-am dat pastile,Stam la curte si umbla pe unde vrea,cand vrea, cum vrea, mananca ce vrea (nu i-am mai dat mancare de pisici de vreo 2 luni).
Se comporta asa de aproximativ 1-2 saptamani
Nu avem medic veterinar aici si nici in apropiere.
Ce ar putea avea? Cum sa o tratez? Urgent!

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Poate a mancat ceva si nu i-a picat bine.
Daca e batrana e posibil sa fie din cauza batranetii
Poate o epuizeaza puii din cauza ca sug mai ales daca nu mai are lapte.
Cel mai bine ar fi s-o duci la veterinar daca vezi ca nu-si revine, asta daca nu vrei s-o pierzi de tot.

| Kenya a răspuns:

Dai de mancare calumea, cum sa nu o hranesti? Ii e greu sa se descurce singura, poate chiar a mancat ceva stricat!

| BigG a răspuns:

Daca nu ii dai de mancare cum vrei sa traiasca numai din mortaciunile ce le prinde. Daca nu prinde nimic 4 zile?

| DenisaKarolina a răspuns:

Hmm pai ar fi cazul sa o hranesti cel putin de doua ori pe zi, ai grija ca puii adoptati sa nu mai suga de la ea nu e mamica asa de tanara, nu o mai lasa peste tot, daca vezi ca nu isi revine du-o la un veterinar urgent!