| Uw33Ty a întrebat:

Pisica sau Catel? De ce?

Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

Un catel normal pentru ca e destept nu tuta ca o pisica.

14 răspunsuri:
| sufletzel a răspuns:

Am si pisica si catel. De ce? Pt ca asa a fost sa fie. Si le iubesc enorm pe ambele.

| Șttefania a răspuns:

Catel. de ce?
-Cainele cel mai bun prieten al omului![zis asta cu mana pe inima]
-Pisica isi iubeste teritoriul si apoi stapanul.

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Și una și alta dacă ai cum.
Pisica nu are nevoie de un program de plimbare pe când un cățel este musai să fie plimbat.
Eu am avut și cățel, Cookie, dar am preferat să-l dau civa care avea curte unde să se zbenguie.
Pentru apartament prefer pisica, de 7 ani am un motan, Miți-Năsuc-Suflețel se numește.
Și încă ceva! Cred în teoria că pisica absoarbe energia negativă din jurul nostru, nu degeaba au divinizat-o egiptenii.

| mgtow a răspuns:

Pisica, imi place mai mult numai ca lasa par.

| AvalohAlyn a răspuns:

Catelul.Deoarece este si eu chiar cred asta,cel mai bun prieten al omului.E jucaus, sufletist, cel mai ''uman'' animal.Ador rasele Husky si Beagle.Dar si pisica e draguta nu pot spune nu.Dar intotdeauna mi-am dorit catei.

| KittiBăă a răspuns:

Ambele sunt divine.
Le iubesc pe amandoua. Am sa-ti fac o lista cu defectele si calitatile lor:
Caine:
Calitati: este "cel mai bun prieten al omului",daca stai la casa te apara de hoti si rromi, te poti juca cu el
Defecte: Iti lasa rahat prin toata casa/curtea,musca, trebuie dus la plimbare, caini de rasa cand se maturizeaza(majoritatea daca nu sunt legati) isi ataca stapanul, mancarea de caini e mai scumpa(ásta nu e defect dar na.) si nu se stie daca cainele e inteligent sau ba
Pisica:
Calitati:
-e jucausa
-poate sa isi faca treburile intr-o cutie cu nisip
-absoarbe energia negativa din casa/apartament
-si categoric ea nu te ataca cand se maturizeazalaughing
Defecte:
-lasa par
Numai Bine!
Eu:X

| Jessica a răspuns:

Catel. Nu suport pisicile.

| BruneTTe a răspuns:

Cateogoric un catelhee hee

| JustinEIubyMeu a răspuns:

Catelusii pentru ca sunt inteligenti

| D0zzz a răspuns:

Catelul te apara pe tine si casa. pisica sta si se linge.

| Lυα a răspuns:

- Catel.

deoarece este mai iubitor. mai jucaus. te iubeste mult mai mult decat pisicahee hee chiar daca nu`i satisfaci toate pofele.hee hee. chiar daca trebuie sa-l plimbi mai des decat pisica, te poti distra cu el afara, fiind un "prieten" sociabil si jucaus.

oricum si parerea ta conteaza.

happy

| Iris96 a răspuns:

I Love pisici laughing

| Denisa_6007 a răspuns:

Pai eu as opta pentru o pisica pentru ca e la fel de draguta ca un caine si nu trebuie scoasa zilnic la 5 dimineata afara.
Bine...si cateii sunt ok dar pentru oamenii cu timp sau rabdare ( nu ca pisica nu are nevoie de rabdare).
Aaaa si cainii sunt mai jucausi decat unele pisici.si viceversabig grin

| Muzik a răspuns:

Finca pisica este mai alintata iar catelul nu!