| Noname1920 a întrebat:

Pisica s-au catel? De ce?

Răspuns Câştigător
| Roxy a răspuns:

Amandoua.Pentru ca sunt la fel de dovotate si adorabile(animalele) doar ca fiecare in stilul lor.

5 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Caine thinking Pentru ca ar fi cam ciudat sa iesi cu pisica pe afara, in lesa oh go on.Plus ca pisicii ii cade cam mult par thinking

| shadybaby a răspuns:

@daisydeedee de ce spui ca pisica lasa par peste tot si nu este jucausa? Dar cainele nu lasa par, numai pisica?
Eu as alege oricum pisica, am si catel si pisici si nu se pune problema de ce aleg pisica. Nu este adevarat ca ii cade mai mult par decat cainelui, bineinteles depinde si de lungimea parului si de alimentatia pisicii.Tot odata nu este adevarat ca nu se joaca si stau toata ziua, asta da, daca nu te ocupi de ei. Eu majoritatea timpului liber mi`l petrec cu pisicile mele si nu as spune sub nicio forma ca nu se joaca, insa este adevarat ca sunt mai independente. Nu trebuie sa ii scoti afara sa se plimbe, si isi fac nevoile intr-o tavita cu nisip care trebuie curatata zilnic.Sunt mult mai afectuoase ca si cainii, ele torc cand se simt bine si se simt iubite. Nu este adevarat ca nu pot fi educate, totul tine de rabdare, fiindca au mai mult respect pentru sine, avand o personalitate mai puternica, dar odata ce le castigi increderea te urmeaza peste tot. Sunt mai putin distructivi decat cainii.
Nu sunt nici contra cainelui, numai ca nu sunt atat de aproape de mine cainii ca si piscile.
PEACE!

| Noname1920 explică:

Da dar eu din pacate am pisica.De cand sunt mica adun pisici de pe strada.Deci cred ca cu pisicile care le am acum voi ramane cat sunnt mica dar dupa aceeia m-am decis sa mi-au ANGORA TURCEASCA. Si votul dupa cum am promis vot pentru toti si funda...

| oniQqQ a răspuns:

Sincer eu ti-as spune sa alegi catel fiindca pisica este cam rea si nu este prietenoasa de aceea se spune ca pisica nu este un animal creat de Dumnezeu.in orice caz Cainee

| daisydeedee a răspuns:

As alege catel pentru ca el este foarte devotat, destept...iar pisica lasa par peste tot si nu este jucausa zace toata ziua in scimb catelul sar juca tot timpu