| IDarkFighter a întrebat:

Pisicile vaneaza pui de gaina am pui de carne si de oua. Ziua cand stau afara puii pot fi omorati de pisici? Au o luna de zile.

20 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Nu poate fi decat pisici salbatice, poate fi o vulpe, poate fi un dihor, poate fi o nevastuica mica alba! Trebuie sa supraveghezi puii cand sunt pe afara! Teebuie sa inchizi puii intr-un tarc special amenajat cu grilaje sau cu plase de sarma care se gaseste la magazine din oras sau la tara!

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Motanul meu chiar accepta ca puii sa ii ciuguleasca mustatile. Depinde de cum a fost educata pisica ta si cat este de inteligenta

| untu a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Serios? Ei nu mai spune ca nu pot sa cred!

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru untu):

Imi pare rau ca nu am facut poze; dar o sa incerc la viitoarea serie de pui

| untu a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Bine,nu-i nici o problema! Stai linistit! Cred ca e o dragalasenie sa privesti asa cu drag la puisorii cum ciugulesc mustatiile unui motan cuminte, bland si calm! ( cred ca e satul de la mancare oferita de stapani iubiti)

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru untu):

Este rasfatat de toti vecinii; hazliu este si cad se lungeste intre monitor si tastatura

| untu a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

laughing Ce frumos! Imi place ca motanul asta e chiar simpatic! big grin

| untu a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Iti multumesc ca mi-ai trimis o poza extrem de frumoasa, dar am si eu un motan identic cu al tau, dar cu pieptul si la un picior alb!

| danutzu96 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Monitor CRT... Nu am mai vazut de ceva timp happy

| danutzu96 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Jmecher si motanul laughing

| untu a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Sa il folosesti sanatos si sa ai mare grija!

| untu a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Acum il vad asezat in poala ta!

| danutzu96 a răspuns:

Este posibil sa fie omorati de pisici, daca le starneste interesul. Mai bine le faci ceva inchis, ca sa nu te trezesti cu toti puii disparuti. Eu am vecini cu cate 15 pisici, e o placere...

| Arthiom a răspuns:

Depinde cat de nenorocite sunt pisicile. Daca puii stau in grup e posibil sa nu ii atace, dar daca se rataceste unul singur sau doi prin alta parte gen in gradina sau in orice alt loc, te poti astepta la orice.

| Arthiom a răspuns (pentru Arthiom):

Totusi e bine sa ii mai supraveghezi pana pe la 3 luni din cand in cand.

| Edouard_Edy_1997 a răspuns:

Da..baga I undeva

| Amalia666 a răspuns:

E foarte posibil sa ii omoare.