| lissie a întrebat:

Pisoiul meu de 4anisori are viermi care se tin de blana de pe coada.De unde apar? De ce apar? Ce sa fac? Ajutati-ma, va rog!

7 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Draga mea daca iti iubesti animalutul mergi la un medic veterinar sa-l vada si sa-i pescrie tratamentul adecvat pentru problemele de sanatate pe care le are.

| xibalba a răspuns:

Fuga cu el la veterinar. Nu`l trata dupa ureche, cel mai bine e sa il vada un specialist.

Abh
| Abh a răspuns:

Trateaza-l repede! Sunt paraziti care se transmit de la animal la om, intraba veterinarul ce fel de viermi sunt si daca te-ai fi putut contamina.

lolita
| lolita a răspuns:

Are viermisori intestinali si cand isi face nevoile daca are coada stufoasa o parte din viermisori ii raman pe coada. du-te la un veterinar sa-ti prescrie niste medicamente. nu-mi amintesc acum cum se numesc dar stiu ca i-am dat jumatate de pastila si imediat i-au trecut.

| roxanaa a răspuns:

Deparaziteaza-l. Cel mai bine ar fi sa il deparaziteze un doctor veterinar. Daca il iubesti, nu il chinui...ca sa nu mai vb ca se poate si muri de la asta sau te poate infesta pe tine

| silver19 a răspuns:

Simplu, du-l la veterinar.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergeti la veterinar sa va dea un deparazitant