| qAnttiDottp a întrebat:

Bună ziua! Pisoiul meu nu se simte bine de ceva vreme. Nu știu ce are, nu îl pot duce la veterinar și nu știu dacă a fost muscat de câinele din curte, totuși ceva îl doare. E pui, are ceva timp de când a fost născut. Ieri am văzut ca are viermi in urechi, nu știam ce sa-i facem, dar i-o dat mama cu apa oxigenata și cu bețișoarele de ureche i-a scos, apoi i le-a curățat și parca se simțea mai bine, era vioi, mergea, alerga dar seara i-au curs iar urechile și au revenit viermii ăia;^;. Tot ieri îl găsisem în curte pe jos bâzâit de muște și avea ceva galben pe blana, cred ca de la ele, nu știu exact, dar l-am spălat. Se simțea rău, făcea urât și credeam ca va muri în câteva ore dar n-a fost așa. Ce să-i mai fac? De ce apar viermi, pot fi întrat și în zona capului de are crizele astea câteodată? De mâncat, lingea, nu putea sa mestece și apoi am încercat cu laptele și băuse nințel.

4 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Fără supărare, dar dacă nu-l poți duce la un amărât de veterinar de ce ți-a trebuit pisică?
Cel mai probabil are vreo infecție care trebuie tratată

| Freya1 a răspuns:

Poate se mai poate face ceva, dar e nevoie de veterinar.Din cate se vede e grav saracul.

| geoconda a răspuns:

Du-l la urgențe