| Edmonds2342 a întrebat:

Pot învăța singur sa înot? Ceva sfaturi de la cei care au învățat singuri?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

4 ani am incercat singur si cu prieteni care stiau sa inoate... degeaba, pana nu am mers la instructor ma duceam ca bolovanul la fund

| Felys a răspuns:

Nu prea poti singur, daca poti crede pe mine m-a invatat o fata mai mica de varsta ca mine.Initial incepi cu pluta, adica intins pe spate cu bratele lateral si capul drept chiar daca iti intra apa in urechi nu e problema. Dupa ce vei reusii sa plutesti fara sa te scufunzi incepi sa dai din brate sa aluneci usor prin apa, tot pe spate. Abia dupa ce inveti bine pe spate poti sa te intorci si sa inaintezi si cu fata.Pe mine asa m-a invatat si a functionat

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Sigur-sigur Poti! Cel mai important este sa intelegi miscarile care te ajuta sa te pastrezi la suprafata apei, apoi miscarile care te ajuta sa inaintezi repede si eficient. Bafta deasa si mult succes!

| Dalmore a răspuns:

Mai bine nu

| seularts a răspuns:

Incepe cu pluta, e foarte usor sa plutesti pe spate si chiar si pe fata!

| Met a răspuns:

Sincer sa fiu eu am invatat in felul urmator, cand eram mic baieti mai mari ne duceau la mijlocul Crisului, "te descurci tu" big grin