Întrebare recomandată | Amely123 a întrebat:

A invatat cineva sa inoate singur? Ma gandesc sa incerc sa invat sa inot singura, insa mi se pare un sport destul de complex. Stie cineva un bazin de inot in Bucuresti cu o adancime a apei mai mica de 1.50? Multumesc

Răspuns Câştigător
| pefelie a răspuns:

Eu am invatat singur la canalul din sat de la bunici. Stiam un pic cat de cat iar ghinionul a facut ca fratele meu era sa se inece, cand l-am vazut ca se duce la fund brusc stiam sa innot. si inca ce viteza aveam laughing pana mi-am dat eu seama trecusem tot canalul si ajunsesem la fratele meu. L-am scos la mal si apoi pe mal verisorul meu mi-a spus `baa, ai invatat sa inoti baa!` nu-mi venea sa cred ca trecusem canalul ala de mi-se parea kilometric.
Sfatul meu este sa iei pe cineva care stie sa inoate, un amic sau o colega sa te ajute, adica sa stea langa tine si sa incerce sa-ti explice in mare cam ce trebuie sa faci.
Tot eu l-am invatat si pe fratele meu sa inoate.
Culmea este ca unchimiu sa chinuit cu mine o zi intreaga sa ma invete sa inot si nu a reusit, dar la momentul oportun cand a fost sa fie am sarit, n-am mai tinut cont ca abia stiam sa ma misc si am sarit pentru fratimiu iar ca bonus l-am invatat si pe el sa inoatehee hee
O-sa te prinzi tu si de taina asta ca nu-i asa complex, totul tine doar de tine.

Nu uita sa iei pe cineva care sa fie capabil sa te scoata daca ai necazuri. In rest, Good Luck thumbs up

Sper ca mica mea poveste te-a ajutat in vreun fel happy

| Amely123 explică (pentru pefelie):

Trebuie sa recunosc ca esti super tare! Multumesc pentru incurajari.O sa ma pun pe treaba cand se face cald afara.

| pefelie a răspuns (pentru Amely123):

Ma bucur ca ti-am putut fi de folos happy

5 răspunsuri:
| Urpaniel a răspuns:

E uşor să înveţi şi singură, poate chiar mai bine.

| Hades98 a răspuns:

Poti invata si singura dar cam. slabe sanse depinde de tine happy

| crystygye a răspuns:

La 23 august, bazinele de afara.primele 2 culoare din laterale sunt destul de mici.