| XatomisX a întrebat:

Cand speli parul este bine sa speli radacina dar eu daca frec prea bine imi cade parul cand e ud fara sampon nu cade dar dupa ce ma spal cu sampon si frec dupa clatire cand bag mana cad destul de multe fire de ce? se smul in timp ce ma spal? nu e de la sampon sigurwinking

4 răspunsuri:
| XatomisX explică:

Deci am descoperit acum care este problema m-am uitat in capat la unele fire de par si niciunul nu avea radacina straight face deci insemna ca parul meu se rupe repede ce sampon sa i-au pentru anti rupere?

| Azµre a răspuns:

Ilcapil de la farmacie costă undeva la 50 de lei dar dupa 8 săptămâni nu o să mai ai probleme cu căderea părului sau să fie gras.

| miamia1 a răspuns:

E normal sa iti cada niste fire de par. Incearca sa aplici un balsam hranitor dupa spalare. Va intari firele de par si parul tau va deveni mai puternic.
Uite ce am gasit:
"ce scrie in carti -de specialitate- este ca : normal sa cada 50-80 fire pe zi, hai pana la 100.

Ca derea parului trebuie stopata din interior...adica ia niste vitamine. Mie imi cadea foarte rau parul acum cativa ani buni, sa fie vreo 5, si de atunci iau vitamine de par, de doua ori pe an, cate2-3-4 luni, primavara si toamna (de fapt incep din august).

Deci uleiul de asline nu stopeaza caderea; face bine firului de par, la fel ca si mastile profesionale sau dermocosmetice, dar nu opreste caderea.

Parul poate sa mai cada de la probleme ale scalpului, sau de la stres.

Vitaminele sunt cea mai buna solutie. "

| DienutzaLoveYou a răspuns:

E din cauza faptului ca se regenereaza sau ai firul de par prea sensibil... dar poti gasi la farmacie o lotiune care se foloseste in loc de sampon si iti intareste firul de par... asa nu o sa iti mai cada