| anonim_4396 a întrebat:

Pot sa pun doua femele Beta in acelasi acvariu? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| DoarOana a răspuns:

Buna ᔓℓaѕɦ,
Poti sa pui linisitita 2 femele beta in acelasi acvariu. Femele nu au tendinta de a fi teritoriale deci nu se vor ataca intre ele.
Nu trebuie neaparat sa ti un acvariu mare daca iti iei doua femele. Femele nu cresc asa de mari ca si masculul beta deci nu au nevoie de foarte mult spatiu. In niciun caz sa nu folosesti un acvariu de tip bol pentru ca va fi destul de stresant pentru ele sa faca prea multe rotatii.
Pa, pa

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da

| StupidLover a răspuns:

Da poti, dar trebuie sa ai un acvariu marewinking

| 00Didi00 a răspuns:

Buna! Eu am avut un mascul beta si 3 femele, ele se mai atacau din cand in cand si masculul le mai ataca.Te-as sfatui sa ai grija deoarece mie mi-a murit una.Eu am avut bol si au trait binisor. Sper ca te-am ajutat.Pa,pa!