| codrutapentelescu a întrebat:

Poti calari o iapa daca e gestanta?

Răspuns Câştigător
| untu a răspuns:

Nu puteti calari! Pentru ca poti faci rau iepei sau manzului, dupa greutatea manzului in pantece, risti sa puteti rupe coloana vertebrala(sira spinarii)! Ati vazut o femeie insarcinata cu copilul in pantece alergand pe o strada dupahot sau dupa un taxi sau dupa autobuz? Nu se poate!

19 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Nu,nu, asteapta sa nasca, si las-o inca doua saptamani, apoi poti calari. Risti sa piarda sarcina, iar asta mereu e foarte periculos.Dar e bine, ai timp sa lucrezi la seaua ta happy

| codrutapentelescu explică (pentru valentingb):

Ce dragut! Am cumparat deja una din piele naturala. Ieftina doar 1900 de lei si e englezeasca.

| valentingb a răspuns (pentru codrutapentelescu):

Daca 1900 de lei e ieftin, imi imaginez cat a costat iapa laughing. Oricum, ma bucur pentru tine! Nu uita sa iti lasi parul liber cand calaresti!winking

| codrutapentelescu explică (pentru valentingb):

Da, e Pur sange arab si e gestanta de aia. Nu e a mea ci a unchiului meu. Are pasiune pentru cai. Are cinci. Si sa nu crezi ca are corcituri. Doi sunt din rasa Ardenez. Unul e baltat, iapa e neagra si cealalta iapa e roscata. Ăia da cai. Poti si sa ii vezi, daca stii unde e Poiana Stampei. Ai grija la cocos cam sare pe straini si ai grija sa nu te linga viteii in graj. Foarte periculos. O sa poti calari cu parul in vant cum e visul tau. Salutari de la Soni, Misu, Dana, Iancu, Miki si de la manzul care nu s-a nascut. Abia asteapta sa ii calaresti cu parul tau frumos in vant. O sa ii faci invidiosi cu,, coama" ta.

| valentingb a răspuns (pentru codrutapentelescu):

Hmm, la 3 ani am cazut de pe cal. Desi le admir frumusetea, nu ma apropii de ei. Intr-adevar, magnifice creaturi.
Stii bancul cu Cocos? Nu il zic, e cam xxx si nu am voie pe site, plus ca nu stiu daca tolerezi anumite aluzii.Dar e un banc bun.

| codrutapentelescu explică (pentru valentingb):

Stii ceva? Pastreaza bancul pentru tine! Ai frica de cai? Ma lasi odata? Cred ca te plictisesti si te retin de la treburi imporante (daca ai asa ceva)! Sti si tu un banc! Cine te-a invatat mama ta? Tu la 3 ani ai cazut de pe cal, sigur nu era un caine sau ceva de genu? Ce pacat, iapa intreba de tine! Nu-i dai o monstra de par?

| valentingb a răspuns (pentru codrutapentelescu):

Bine...ce sa mai zic, nu mai zic nimic. Puteai sa spui doar ca nu vrei sa stii bancul sau ca nu tolerezi limbajul neformal. Pardon!
Apropo, cuvantul "sti" nu exista in limba romana, iar "monstra" nu dau, poate o mostra happy. Haide, nu vreau si nu am vrut sa te supar, imi cer scuze! Chiar nu am crezut ca vei fi atat de deranjata. Sfatul meu, daca vrei, e sa idai click pe avatarul meu, vei ajunge la contul meu, si apasa butonul "Ignora utilizator". O zi foarte buna iti urez!

| codrutapentelescu explică (pentru valentingb):

Știi e monstră de păr!

| valentingb a răspuns (pentru codrutapentelescu):

MÓSTRĂ, mostre, s. f. 1. Obiect dintr-o serie de obiecte identice sau cantitate mică dintr-o marfă, dintr-un material etc., după care se pot aprecia anumite însușiri ale acestora; probă, eșantion.
Mie imi place sa ma inteleg cu toata lumea, asa ca, din nou, imi cer scuze, chiar nu am crezut ca te vei supara pe mine. A fost un comentariu prost si inutil, recunosc. Dar din moment ce inca nu m-ai blocat, poate imi accepti scuzele si vom ramane in relatii bune, sau macar acceptabile. O zi senina!

| lerlamekko a răspuns (pentru codrutapentelescu):

S-a nascut manzul?
ma intreb daca ne cunoastem sunt de la poiana stampei!

| codrutapentelescu explică (pentru lerlamekko):

Ce sat?

| codrutapentelescu explică (pentru codrutapentelescu):

Daca esti din Praleni ne cunoastem. Da, de unde stiu ca esti din Poiana Stampei? Nu te cred! In ce judet e? Care este cel mai cunoscut munte de acolo? Unde este stana de vaci? Unde se afla Izvorul Borcut? Numele laptarului care este? Unde este Centrul comunei Poiana Stampei? Daca ai fi de acolo ai sti. Manzul mai are aproximativ o luna. Ti-l trimit cadou!

| lerlamekko a răspuns (pentru codrutapentelescu):

Nu sunt din apropiere de tataru,logic ca e in judetul Suceava,cel mai cunoscut munte ar fi si piatra dornei din dornisoara si ousoru care apartine de dorna candreni,stana de vaci este pe suhard,izvorul borcut se afla in dorna borcut, primaria se afla vizavi cu casa de cultura, iti zic si magazinele floromin, magazin familiar dincolo se afla aprozarul lui Ionut vizavi cu aprozarul se afla pensiunea Edera, numele laptarului este ilie si numai stiu numele exact are 32 ani si pe tataru sunt 2 laptarese geta si lucica, mai vrei alte informatii tot nu ma crezi apropo nu stiu in totalitate cred ca pascan il cheama!

| lerlamekko a răspuns (pentru codrutapentelescu):

Mor de ras!

| codrutapentelescu explică (pentru lerlamekko):

Sa-ti fie ŢĂRÂNA uşoară!

| codrutapentelescu explică (pentru lerlamekko):

Sa-ti fie ţărâna uşoară!

| codrutapentelescu explică (pentru codrutapentelescu):

Şi sa-ti fie ţărâna usoara! Pa, pa si daca prinzi WI-FI din cimitir, nu ma mai contacta!

| ๔єภเร1923๔єภเร a răspuns:

Îi dăunează, atât iepei cât și mânzului. Vorba domnului Constantin ai văzut o femeie însărcinată cu copil în pântece să alerge după hoți?

| Kydutsa a răspuns:

Ii dauneaza:p Adica ii face rau iepei si manzului.