| AvaAvram a întrebat:

Pro sau contra eutanasierii cainilor?

Răspuns Câştigător
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Am spus-o si o repet: contra!

12 răspunsuri:
| Raraa a răspuns:

Comportamentul pe care au ajuns sa îl adopte acesti cei mai buni prieteni ai omului este neimaginabil, cati raniti, cati morti...oribil...totusi,trebuie sa ne gandim ca nu este vina lor ca au ajuns asa. Daca eram ca in țarile civilizate, nu vedeau nici macar un caine pe strada.In primul rand, de vina ar fi conducerea tarii, oraselor, etc. ca nu au luat masuri de mai de mult, inainte sa apara astfel de probleme.In al doilea rand, de vina sunt hingherii care nu isi fac treaba de nici o culoare.In al treilea rand, de vina ar mai fi batrani care le arunca mereu mancare cainilor vagabonzi si ii fac sa roiasca in jurul blocurilor, caselor.Si cand ii intrebi de ce fac treaba asta spun ca e catelul lui/ei cum a spus o baba la tv, ca e al ei si astia au intrebat-o de ce nu îl tine in casa daca e al ei.Atunci a zis ca e al blocului, laughing) si politia i-a dat amenda 500 de lei sau ceva de genu' laughing). Deci, cei care sunt de vina sunt tot oamenii, iar aceste vietati nu trebuie sa fie omorate din cauza prostiei unora.Eu sunt contra eutanasierii si chiar am vorbit cu prietenii mei sa mergem sa adoptam niste caini.Haideti nu stati cu mainile in san, adoptati si voi, pana sa se faca o mare nedreptate asupra lor.

| drogh a răspuns:

Pro.
Pentru cei care nu au un camin, care sunt salbatici si greu de stapanit, care au probleme de sanatate si pot sa imbolnaveasca lumea si care nu aduc niciun folos doar consuma bani.

| trolololo a răspuns:

In orice țară civilizata NU exista câini maidanezi care mănâncă copii și musca zilnic zeci de oameni. Da, e un masacru dar e ultima opțiune.

| Clauvdgg a răspuns:

Contra

| Enki a răspuns:

Eu as zice contra

| Galatz a răspuns:

Tu ce parere ai?

| BogdanitzzaAnneMarrie a răspuns:

Contra!

| Laurra958 a răspuns:

Pro

| Andreea99009 a răspuns:

Contra!

| EmoKidx a răspuns:

Ar trebui eutanasiati tigani deoarece:sunt mai periculosi, mai enervanti si se ''inmultesc'' mai repede decat caini.

| alina345 a răspuns:

Contra!

| TheTrollerClown a răspuns:

Contra