| Kalla a întrebat:

Ai vota pro sau contra eutanasierii cainilor? De ce?

Răspuns Câştigător
| Dismally a răspuns:

Eu am fost mereu pentru eutanasiere, este singura solutie. In plus este folosita de multe tari civilizate, deci se poate si la noi.

19 răspunsuri:
| mona a răspuns:

As vota pro pentru ca asta e singura solutia de a scapa de niste brute

| Scarbo a răspuns (pentru mona):

Dar, oamenii nu sunt niste brute? Macar cainii ucid pentru hrana, multi oameni ucid de plictiseala, de distractie.

| Musique a răspuns:

Contra.
E vina noastră că există câini maidanezi, nu a lor.

O seară frumoasă!

| Inferno a răspuns:

Pro.
Contra doar daca fiecare cetatean primeste cate o pusca si un cutit de vanatoare pentru a putea supravietui.

| Lizzu a răspuns:

Pro. Cu parere de rau.Dar daca nu se face nimic, asta e ultima solutie.
E o adevarata teroare bagata in oameni cu tot scandalul asta cu cainii.

Iubesc animalele si mi-e mila.Acum un an nu as fi votat pentru.
Dar simt ca e ultima solutie.

Gandeste-te ca prin castrare si sterilizare nu elimina DELOC faptul ca ei musca in continuare omul.
Sunt inraiti si nu stiu cauza. E o necunoscuta.Acum 2-3 ani nu erau asa, nu erau haite...s-au inmultit si inrait peste masura.

E un adevarat cosmar sa stai cu frica in san cand mergi noaptea si sa te feresti, sa te uiti in urma ta la fiecare pas. Eu asa fac, stau intr-o zona care e plina de haite. Si m-am saturat.
Se musca intre ei pe teritorii si daca te nimeresti pe aproape te iau si pe tine.

As prefera sa-mi fie frica de un om decat de un caine.

Deci o sa votez pro.

| Exilee a răspuns:

Pro deoarece politicienii nu sunt in stare sa ia o decizie decat cu ajutorul poporului. Halal conducatori. A, daca aveam persoane mai inteligente la conducere, da as fi votat contra pentru ca as fi sigur ca ar lua decizii intr-un timp cat mai scurt si aceea ar fi izolarea tuturor cainilor fara stapan de restul societatii.

| Kalla explică:

Am gresit categoria.Ups, obisnuinta laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineintales ca as vota pro sau contra.de ce? pai daca trebuie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pro, pentru binele tau intotdeauna trebuie sa moara ceva indiferent daca este o relatie cu cineva, un animal pentru mancarea de pe masa sau niste caini care ne ucid la noi acasa.
L-ai intrebat pe Dumnezeu, ce parere are despre asta? Cei de facut cu cainii? Sau si el da vina pe conducatori, n-ai cu cine ma. laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar nu inteleg de ce s-a ajuns la asta. Ce naiba? Un amarat de copil a fost omorat de niste caini doar pentru ca parintii lui sunt inconstienti.

| BlackSulphur a răspuns:

Pro! Pentru cei ce voteaza contra: Va rog finantati voi castrarea si ingrijirea cainilor, proiect care costa mai mult DECAT ALOCATIA COPIILOR DIN ROMANIA! Mai mult si decat unele tratamente medicale in spitale! Medicii nostri mor de foame cu salarii jalnice, si voi vreti sa dati banii pe caini comunitari. Uite asa, usor-usor, omul isi pierde increderea in semeni.

| Scarbo a răspuns:

Ce buni va facut Dzeu laughing.

| Kalla explică (pentru Scarbo):

Esti schozofrenic? Am zis cumva ca sunt pro sau contra?

| Scarbo a răspuns (pentru Kalla):

Am studiat schizofrenia, nu e un cuvant motiv care sa mi-l atribui, si oricum mi-am dat seama ca esti pro, parca dzeu vostru va invata sa iubiti toata creatia lui criminalilor..., observ ca mai toti crestinii voteaza pro, deci ei vor ajunge in rai nu?

| Dippa a răspuns:

Contra.

| TofanCristi a răspuns:

Contra!

| deny2013 a răspuns:

Contra pentru ca au si ei suflete...si multe alte motive.

| Surlin_Maria_1993 a răspuns:

Eu pro pentru eutanasiere dar dupa ce ii tin 7 zile in adapost cei care sunt adoptati sunt luati de stapan iar cei care raman eutanasiati si tot aduc altii noi