| JoeTPU a întrebat:

Pro sau contra eutanasierii cainilor maidanezi?

12 răspunsuri:
| Adredemesconf a răspuns:

Si eu sunt pentru eutanasiere.Inteleg ca nu o fi vina lor, dar ce alta solutie este? In Romanica noastra draga degeaba se aloca bani pentru adaposturi ca se fura din toate partile si nu se rezolva nimic.
Nici cainii aia nu sunt fericiti... au o groaza de purici, viermi intestinali, uneori mor de foame... ar fi mai bine sa fie eutanasiati.Asa ar fi toata lumea fericita.
Consider ca e singura solutie pentru aceasta situatie avand in vedere statutul "minunat" al tarii noastre pline de hoti.
Si pentru ca am vazut "iubitori de animale" care spuneau ca e vina copilului (referitor la acel caz de la televizor) : trebuie sa fii CRETIN sa spui ca e vina copilului.Inteleg frate sa iubesti animalele, si eu le iubesc, dar nu pui viata unui caine mai presus de viata unui om! Trebuie sa fii cretin ca faci asa ceva...

| RockNbeer a răspuns (pentru Adredemesconf):

Si cu aurolacii din gari, canalizari, ce facem?
Si aia sunt la fel de zegosi, bolnavi, au paduchi, viermi...tot tacamul, ii eutanasiem si pe aia?
Bineinteles ca nu este vina copilului, insa cat poti cere de la un caine, il rogi frumos sa nu mai muste lumea?
Atitudine nu ar trebuie sa se ia acum, atitudine ar fi trebuit sa se fi luat cu vreo 5, 6 ani in urma, atunci cand s-a propus sterilizarea lor.Din cate imi aduc aminte lumea era extrem de impartiala pe atunci, toti erau relaxati ca niste fumatori de maria.
Suportati consecintele nepasari voastre.

| Alyra a răspuns:

Contra.

| RockNbeer a răspuns:

Contra eutanasierii cainilor, pro eutanasierii dobitocilor ce cred ca au drept de viata si de moarte asupra animalelor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contra. De ce aș pedepsi o specie din cauza unor indivizi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contra.
Daca omul este atat de inteligent si de destept pe cat se lauda ar putea gasi o solutie mult mai buna decat eutanasierea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pro.

| SirGilbert a răspuns:

Pro!
Cui ii plac animalele sa si le tina acasa!

| Maravilla a răspuns:

Clar pro! Ti-e frica sa iti lasi copilul afara sa se joace ca stii ca dau tarcoale haitele de caini in jurul blocului din cauza ca idioata de baba de la parter le da de mancare, nu-I ajunge ca are 15 pisici in casa... le mai da si la caini, de care ti-e frica sa iesi noaptea pe la 2 afara sa iti iei un pachet de tigari, ca sare haita de 10 caini pe tine. toata noaptea latra si se bat unul cu altul.

| Maravilla a răspuns:

Sau ar mai fi o solutie sa se faca niste adaposturi de caini maidanezi in care pot veni asa zisi iubitori de animale si sa ii ia. dar mai bine s-ar investi intr-un spital sau o scoala... Sa nu ma vedeti ca pe un ''Hater'' de animale... am si eu 2 caini, iubesc animalele, mai ales cainii, dar una e sa iti placa animalele si alta e sa nu iti poti lasa copilul sa iasa afara noaptea sa se joaca cu alti copiii pentru ca ti-e frica sa nu sara cainii la el. ce naiba. nu mai suntem pe timpuri preistorice in care ma gandesc ca nu ne lasam copii sa se joaca departe de sat, sa nu il manance lupii.

| AlinaBuc a răspuns:

RockNbeer are foarte mare dreptate. doar dobitocii fara minte considera ca singura solutie este eutanasierea. si da aurolacii sunt la fel de periculosi ca si cainii de ce nu-i omoram si pe ei? Eu m-am trezit cu un aurolac care vroia sa-mi intre in casa. hai sa-i omoram pe toti ca ala a vrut sa-mi faca rau...

| xBiiiiiBuuuX a răspuns:

Contra!