| cosminboy12 a întrebat:

Puiul meu de catelus plange si se scarpina in acelasi timp de ce? ba chiar acum a schiopatat?

7 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Exista pipete deparazitare(pui solutia dupa cap intre urechi la baza craniului)cam 35 lei iar pentru schiopatat du-l la un veterinar.Tot acolo gasesti si pipeta e mai sigur.Nu marita sa-l necajesti.E si el un sufletel, NU?

| AlcolicSmile123 a răspuns:

De plans este normal, incearca sa il faci sa doarma.
De scarpinat, il poti cauta de purici sau sa dai cu apa calduta pe blana lui.
Schiopatatul, probabil s-a lovit sau poate nu are energie.
Sa il culci e cea mai buna solutie.

| FeraruAndreea a răspuns:

Fai o baie anti purici .Sau...mai exact unde se scarpina? daca pe la urechi uitate daca nu are cumva vreo pasta maronie daca are stergeio cu un betisor de sters in urechi e posibil sa aiba un curent nu stiu sigur denumirea dar e ceva cu microbi curent parazital sau ceva de genu. Daca nu gasesti sursa i8ntreaba rapid un medic.

| Andreea_Deya_1998 a răspuns:

Poate s-a lovit,asta explica schiopatatul si plansul, poate i-a intrat ceva in labuta asta explica scarpinatul, cel mai bine ar fi sa ii verifici labuta sa vezi ce are, dar cu grija, cum ai spus si tu, e pui!happy

| cosminboy12 explică:

Dorme toata ziua si daca are purici ce ii fac?

| rancid a răspuns:

Are purici

| Andreea_Deya_1998 a răspuns (pentru rancid):

Nu il ajuta cu nimic ceea ce ai scris aici!