| Claudia1397 a întrebat:

Buna seara TPU happy
Am o problema: am un catelus de 2 luni maxim doar ca de ieri se scarpina intr-una...care ar fi motivele?

Răspuns Câştigător
| scorpiaX a răspuns:

Daca l-ai tuns de curand poate de aia daca nu de la zgarda sau ceva nou pe piele (sampon, pudra, picaturi ).

10 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

Purici sau alergi.

| viotedy a răspuns:

Ori are purici ori are alergie la granule sau altceva din mancare.

| Claudia1397 explică (pentru viotedy):

Nu are purici pentru ca aseara i-am facut baita cu sampon de caini si l-am dat si cu praf de antiparaziti :s poate fi de la limbrici? azi i-am dat o pastila pentru limbrici

| viotedy a răspuns (pentru Claudia1397):

Posibil.Sau chiar de la pastila, o fi alergic. Pudra nu e buna.Parakil pus dupa gat, e bun.

| catalin112 a răspuns:

Paraziti intestinali (viermi) semene :
Se miortaie fara motiv.
Are diaree sau nu are pofra de mancare.

| Claudia1397 explică (pentru catalin112):

Diaree nu are, de mancat mananca dar in schimb are limbrici doar ca azi i-am dat o pastila pentru viermisori dar faza e ca a inceput de ieri sa se scarpine desi cred ca are viermisori de vreo saptamana( l-am luat acu doua zile)

| catalin112 a răspuns (pentru Claudia1397):

Cum sa se scarpine daca are viermisori?

| Claudia1397 explică:

Nu are purici pentru ca aseara i-am facut baita cu sampon de caini si l-am dat si cu praf de antiparaziti :s poate fi de la limbrici? azi i-am dat o pastila pentru limbrici

| vasilicaandreea a răspuns:

Posibil sa aiba purici

| dydylyna14 a răspuns:

Purici?