| aaaa12345 a întrebat:

Rame facute din scoici, etc. sa fie lucrate manual si alte obiecte facute manual (pasii cum se fac)funda!

2 răspunsuri:
| lizzy01 a răspuns:

Am facut si eu odata o rama foto ornata cu scoici. Nu e asa greu, intai faci rost de rama, poti sa o decupezi din carton colorat, si apoi lipesti scoicile; poti sa folosesti si lipici din acela cu sclipici. Ca ornamente(pentru rama) poti folosi multe materiale, de exemplu foi colorate, din care sa decupezi tu ceva, flori presate, petale, bilute colorate, margele, etc...