| eugen222 a întrebat:

Repedee! Cineva mia lovit cainele in ochi si a tinut ochiul inchis 10 min si acum il deschide pe jumatate i-am dat cu niste alifie de ochi stiind ca contine antibiotic isi poate reveni?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
12 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Nu toate tratamentele umane sunt bune la caini. Fa ceai de musetel, lasa-l sa se raceasca(sa fie putin caldut, nu fierbinte) si sterge-l la ochi cu o vata/carpa imbibata in ceaiul ala.

| zurick a răspuns:

Cel mai bine ai consulta un veterinar.El stie mai bine ce trebuie sa faca.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Nu dai cainele cu alifii pentru oameni mai ales asa dupa ureche. Daca s-a lovit rau poate sa-i fie afectata vederea. Trebuie sa mergi cu el la veterinar si cu asta basta, noi nu suntem medici veterinari.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Săracul câine. și da își poate reveni, mai bine ai consulta un veterinar. :d

| eugen222 explică (pentru anonim_4396):

Nu am cum sa consult un veterinar crying( ce zici sa fac? Iara il tine inchis

| anonim_4396 a răspuns (pentru eugen222):

Păi îl ține închis că-l doare, pff. săracul câine, nu te mai stresa... va fi bine totul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu mergi la veterinar? Cu sfaturile noastre mai rau poti sa-i faci.

| adilan a răspuns:

Pune-i comprese cu apa rece pe ochioul lovit si cainele meu a patit la fel

| johncena1 a răspuns:

Stai linistit timpul rezolva totulwinking

| Ovidiusss a răspuns:

Nul da cu nimic se poate agrava mai ales daca al dai cu medicamente poate sal arda la ochi!

probabil cu apa lungita cu lapte