| Capone5556 a întrebat:

Are ceva daca imi cumpar un Pitbull la varsta de 5 luni? Adica se poate obisnui cu mine?

Răspuns Câştigător
| DenissaRoxana a răspuns:

Buna! Nu are nimic atata timp cat cainele a socializat cu oamenii si cu alte animale.
La 5 luni este putin cam mare, dar se poate rezolva cu un dresaj bun si dragoste. Daca cainele nu prezinta urme de agresivitate cu tine, este ok sa il iei.
Bafta!

| Capone5556 explică (pentru DenissaRoxana):

Mersi

| Capone5556 explică (pentru DenissaRoxana):

Oare ar fi bine dupa cateva saptamani sa ma duc cu el pana la bunici la tara vreo 10 km? L-ar face sa fie mai legat de mine?

| DenissaRoxana a răspuns (pentru Capone5556):

De ce sa il duci la bunicii tai? Cainele se ataseaza foarte repede de o persoana. Accea persoana trebuie sa ii ofere dragoste si afectiune, apoi totul vine de la sine...

7 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Daca pui intrebarea asta nu esti pregatit sa ai un caine de talia si rasa precizata. Pitbul alaturi de alte rase de genul doberman, amstaff si altii sunt caini ce aunevoie de un stapan capabil a se demostra puternic psihic. Altfel va avea probleme de comportament

| RedNose a răspuns:

LA 5 luni nu e foarte mare,iar daca are vreo problema se poate remedia, dar ideea e daca tu poti sa facci fata unui asemenea caine. Un pitbull nu e un beagle, are nevoie de multa miscare, socializare si dresaj.
In plus, trebuie sa ai peste 18 ani sa deti unul si trebuie si inregistrat la politie.

| Andreyok a răspuns:

Se poate. La inceput va fi mai greu putin.

| Bri a răspuns:

Eu zic ca nu are nimic...depinde si de caine.