| expander91 a întrebat:

As vrea sa-mi iau un caine si m-am gandit la 2 rase de caine : Bulldog sau Bichon. Care mi l-ati recomanda?

Răspuns Câştigător
| LeMousiqe a răspuns:

Bulldog

11 răspunsuri:
| Clauvdgg a răspuns:

Bichon

| Bєshka a răspuns:

Daca esti baiat iti recomand bulldog dar ai grija sa-l dresezi bine sa nu te muste, daca esti fata bichonul, e foarte dragut dar trebuie sa ai mare grija de el pentru ca este foarte sensibil, vezi sa nu-l scapi ca atunci trebuie sa-l duci urgent la doctor sa-i dea injectie si nu-i poti da orice de mancare dar chiar si daca esti baiat poti sa-ti iei bison, poti atrage multe fete cu elwinking.

| expander91 explică:

Ms tuturor pentru raspunsuri, mi-am luat un bulldog englez

| alexfunjohncena a răspuns:

Ei clar bichonul e tare jucaus a avut si matusa mea. funda?

| tattooman a răspuns:

Hai sa-ti zic eu ceva,... ia-ti frate un bichon maltez alb sa vezi femei ce agati dupa aia ahahhhhaaa am avut si eu unu si ma opreau femeile pe str. "vaiiiiiii ce frumos, ce dragalas...etc."

| expander91 explică (pentru tattooman):

Hmm da ai dreptate dar este prea fricos

| loryiii a răspuns:

Bulldog clar... indiferent ca esti fata sau baiat, o persoana cand o vezi pe strada de exemplu ca plimba un caine de rasa mare e mult mai frumos ...As vrea totusi sa iti mai dau o idee eu mi-am luat de curand un caine rasa CANE CORSO face parte tot din categoria bulldog. Deci e un caine extraordinar de destept, de pui mic mic te invata ca si stapan, la 3 luni deja a invatat sa stea sezi si culcat, acum are 7 luni si merge taras, deci e foarte ascultator, e rezistent e fooooarte jucaus dar e si bun de paza, e si frumos. Scuze daca am luat-o pe subiect dar m-am gandit ca poate te-ar interesa. http://www.pozecaini.com/poze-cu-caini-cane-corso/ Daca iti place sunt curioasa deci astept un raspuns :D

| expander91 explică (pentru loryiii):

Imi plac foarte mult cainii astia care provin de la Bulldog. Dar eu as vrea sa-l tin in apartament, dar cane corso necesita mai mult spatiu. Totusi mersi pentru raspuns

| Alexandru074 a răspuns:

Atentie daca vrei un catel de paza iti recomand bulldog da daca vrei unul de companie sa te joci cu el Bichon sa ai grija daca alegi bulldog depinde cum e dresat sau cum il dresez daca ridici un pic tonu maraie si s-ar putea sa fie mai rau

| HappyDogsRo a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa citesti caracteristicile raselor respective si sa decizi in functie de temperamentul tau si de ce-ti doresti de la caine.
Aici gasesti descrierile de rase:

http://www.happydogs.ro/......caini.html

http://www.happydogs.ro/rase-caini/cautare-rasa-caini.html?breedName=bichon

| livesportro a răspuns:

Daca vfrei saiti iei caine pentru paza e mai bun bulldog iar daca vrei sa iti iei un caine pentru companie e maibun unn bichon